Bezpieczeństwo fotelika samochodowego

Dla wszystkich rodziców, którzy nie znają zmian w zaleceniach dla fotelików samochodowych i tego, co jest odpowiednie dla Twojego dziecka – zamierzamy rzucić nieco światła na rzeczy w notatce doktora z tego tygodnia …

Wypadki samochodowe są jedną z największych przyczyn urazów u dzieci. Aby zapobiec tym urazom, konieczne jest, aby Twoje dzieci były zawsze odpowiednio unieruchomione w foteliku samochodowym, foteliku podwyższającym lub pasie bezpieczeństwa.

Prawo stanu Pensylwania mówi, że wszystkie dzieci w wieku poniżej 4 lat muszą jeździć w foteliku samochodowym zatwierdzonym przez władze federalne.

Siedzenie samochodowe

Dzieci w wieku poniżej 2 lat powinny zawsze jeździć w foteliku samochodowym skierowanym tyłem do kierunku jazdy, umieszczonym na tylnym siedzeniu pojazdu. To zalecenie Amerykańskiej Akademii Pediatrii i prawo w Pensylwanii. Badania wykazały, że dzieci stojące tyłem do kierunku jazdy są pięciokrotnie mniej narażone na obrażenia w wypadku samochodowym. Mimo to pamiętaj, że zawsze musisz przestrzegać wytycznych dotyczących wysokości i wagi dla konkretnego miejsca. Wszystkie siedzenia będą miały zmiany w maksymalnych ograniczeniach wysokości i masy, a te, nie wiek dziecka, są tym, co decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie danego siedzenia.

Które miejsce jest najlepsze?

Wielu z was pyta, jaki jest najlepszy fotelik. Ale nie ma najlepszego ani najbezpieczniejszego miejsca. Siedzenie, które jest dla Ciebie najlepsze, to takie, które pasuje do Twojego pojazdu i w którym Twoje dziecko pasuje prawidłowo.

Zalecamy przyjrzenie się fotelowi samochodowemu i wybór odpowiedniego dla dziecka i do użytku. Nie zalecamy kupowania miejsc w oparciu o cenę! Wyższe cenowo siedzisko może nie być bezpieczniejsze lub łatwiejsze w użyciu.

Nigdy nie używaj siedziska, które nie jest pewne jego historii. Jeśli otrzymałeś “używane siedzenie”, sprawdź miejsce siedzące pod kątem uszkodzeń. Należy również sprawdzić producenta i numer modelu, a następnie sprawdzić witrynę producenta lub przejść do strony www.safercar.gov, aby uzyskać informacje dotyczące wycofania. Nie powinieneś używać fotelika, który był w poprzednim wypadku. Strona internetowa American Academy of Pediatrics zawiera listę fotelików samochodowych i funkcji, które mogą okazać się pomocne.

Dostępne są 3 różne typy siedzeń.

Tylko tyłem do kierunku jazdy

Pierwsze miejsce to tylne siedzenie, które w większości przypadków można wykorzystać do 22-35 funtów, w zależności od zaleceń producenta. Zaletami tego siedzenia są stosunkowo niewielkie rozmiary i uchwyty do przenoszenia. Fotel ten jest wyposażony w podstawę, którą można zamocować w samochodzie. Możesz kupić wiele baz i używać tego samego siedzenia w wielu pojazdach. Pamiętaj, że uchwyty są świetne, ale dziecko i siedzenie razem stają się ciężkie! (Mówię z doświadczenia na ten temat!) Więc zanim kupisz, pomyśl: “Czy naprawdę chcę nosić 35-funtowe dziecko i siedzenie ?!)

Kabriolet

Druga opcja to rozkładany fotelik samochodowy, który może poruszać się z przodu do przodu, gdy dziecko jest wystarczająco stare, zgodnie z zaleceniami producenta. Siedzenia te są bardziej masywne i nie mają uchwytu do przenoszenia, ale ich wymagania dotyczące masy i wysokości są wyższe niż tylnych siedzeń, dzięki czemu są idealne dla większych dzieci i mogą być używane przez dłuższy czas. Średnio maksymalne zalecenia dotyczące masy dla tylnej okładki wynoszą 40-45 funtów.

Siedzisko 3 w 1

Trzecią opcją jest fotelik 3 w 1, który może być przesuwany od przodu do przodu, a następnie może służyć jako siedzisko podwyższające pozycję pasa. Podobnie jak w przypadku foteli zamiennych, 3-w-1 nie mają uchwytu do przenoszenia i są znacznie większe, więc upewnij się, że siedzisko będzie dobrze pasowało do Twojego pojazdu. Zaletą tego siedzenia jest również to, że wymagania dotyczące wysokości / masy są wyższe, że mogą być używane dla większych dzieci i mogą być używane przez dłuższy czas. Siedzenia te można ogólnie wykorzystać jako wzmacniacz pozycjonowania pasa aż do 80-100 funtów.

Po wybraniu miejsca należy się upewnić, że jest prawidłowo zainstalowany w samochodzie. Wszystkie samochody wyprodukowane po 1 września 2002 r. Są wyposażone w system LATCH (niższe kotwice i tethers dla dzieci). Niższe kotwice są używane w podstawie zamiast pasa bezpieczeństwa, a górne taśmy są używane do siedzeń skierowanych przodem do kierunku jazdy. Jeśli masz problemy, zapoznaj się z instrukcją producenta samochodu lub poszukaj Certyfikowanego technika obsługi stanowiska pasażera, aby Ci pomóc.

Na tylnym siedzeniu

Dzieci powinny jeździć na tylnym siedzeniu do ukończenia 13 lat, dlatego foteliki samochodowe powinny być montowane w dowolnym miejscu tylnego siedzenia, aby uzyskać ciasne dopasowanie. W niektórych przypadkach możesz uzyskać odpowiednie dopasowanie na środkowym siedzeniu; jeśli nie, zainstaluj fotel za przednimi siedzeniami. Upewnij się, że jest ciasno dopasowany. Jeśli możesz przesunąć siedzisko więcej niż 1 cal z boku na bok lub z przodu na tył, nie jest wystarczająco ciasno. Upewnij się również, że kąt jest ustawiony tak, aby głowa dziecka nie spadła do przodu. W większości siedzeń znajduje się wskaźnik kąta, który informuje, czy fotel jest prawidłowo zainstalowany pod właściwym kątem.

5-punktowy system uprzęży

Teraz wybrałeś swoje miejsce i zostało ono prawidłowo zainstalowane w pojeździe. Następnym krokiem jest upewnienie się, że Twoje dziecko siedzi prawidłowo. Dopóki dziecko nie przejdzie do wzmacniacza pozycjonowania paska, powinien on być w 5-punktowym systemie uprzęży.

W foteliku skierowanym tyłem do kierunku jazdy uprząż powinna znajdować się w ramionach dziecka lub tuż pod nimi. Powinien być przytulny, a klips do uprzęży powinien znajdować się na wysokości połowy klatki piersiowej. Najlepiej zimą najlepiej nie ubierać dzieci w ciężkie płaszcze na siedzeniu. Lepszym rozwiązaniem jest ubrać je w lżejsze ubrania i przykryć kocem. Uprząż będzie pasować znacznie lepiej. Możesz kupić pokrowce z podszewką z polaru dla nosidełek dla niemowląt, które utrzymają dziecko w cieple bez wszystkich grubych warstw. (To cudowna rzecz, że ktoś, gdzieś wymyślił!)

Gdy dziecko przejdzie na siedzenie skierowane przodem do kierunku jazdy, szelki powinny znajdować się w ramionach lub tuż nad ramionami, a także ponownie uprząż powinna być dopasowana. Jeszcze raz, unikaj obszernych zimowych płaszczy dla najlepszego dopasowania.

Nieliczne Take Home Points

Zalecenia dla fotelików samochodowych to po prostu … Zalecenia, aby dziecko było tak bezpieczne, jak to tylko możliwe. Mogą być wyjątki od zaleceń, dlatego zawsze postępuj zgodnie z wytycznymi producenta fotelika samochodowego.

Wszystkie niemowlęta w wieku poniżej 24 miesięcy powinny być zwrócone tyłem do kierunku jazdy. Zaleca się, aby kontynuować tę pozycję do ukończenia 2 lat (lub do momentu, gdy dziecko przekroczy zalecaną wysokość / wagę dla siedzenia).

Nigdy nie pozwalaj swoim dzieciom jeździć samochodem bez należytej ostrożności!

Wybierz fotelik samochodowy, który pracuje dla Ciebie, Twojego dziecka i Twoich pojazdów. (Nawet jeśli znasz kogoś, kto kocha określone siedzenie samochodowe, to siedzenie może nie działać w twojej sytuacji).

Jeśli nie masz pewności, czy Twój fotel pasuje, poszukaj CPS. Listę można znaleźć na stronie www.nhtsa.gov, www.seatcheck.org lub www.patechs.com.

Nigdy nie wyrzucaj zaleceń swoich producentów.

Dzięki tym wskazówkom i strategiom zawsze możesz chronić swoje dzieci!

Dodaj komentarz