5 Rezolucje dla mediów, które każda rodzina powinna stworzyć w 2019 r

Co pamiętasz z 2018 roku? Czy udostępniłeś zdjęcia swojego dziecka na Facebooku? Czy obejrzałeś ich teksty z przyjaciółmi? Czy krzyczałeś na nich, żeby wyłączyli swoje urządzenia? Oglądałeś film, który rozśmieszał Cię (lub płakał)? Czy wysłali ci tekst, który wypełnił twoje serce i przypomniał Ci, dlaczego masz dzieci? Tak wiele naszego codziennego życia obraca się wokół mediów i technologii, które ledwo zauważamy. Ale powinniśmy. Czemu? Ponieważ te chwile są sprawą życia. A sposób, w jaki korzystamy z technologii, ma naprawdę znaczenie.

Rozpoczęcie nowego roku jest doskonałą porą, aby zastanowić się nad rolą, którą chcesz, aby media i technika odgrywały w życiu Twojej rodziny. W końcu media i technika to tylko czynniki sprzyjające. Uczenie się, łączenie, wzrastanie – nawet dając pozytywny przykład swoim dzieciom – to miejsce, w którym dzieje się prawdziwa magia. Te rozdzielczości mediów w 2019 roku mogą pomóc Ci być bardziej uważnym, skupić się na tym, co najważniejsze, jak najlepiej wykorzystać media i technologię oraz wychować dzieci o zdrowych, zrównoważonych relacjach z ekranami.

Bądź ciekawy – nie sądzisz – o mediach Twojego dziecka. Nicią dentystyczną, szlamem, “bumerangiem” – to, co dzieci potrafią w dzisiejszych czasach, może sprawdzić twoją cierpliwość. Ale często, gdy dzieci dostają się do rzeczy, o których nie wiemy ani nie rozumieją, martwimy się. A to sprawia, że ​​ograniczamy się, kiedy naprawdę powinniśmy się otwierać. W 2019 r. Zrób coś, co robią twoje dzieci: zagraj w Fortnite, obejrzyj Good Mythical Morning, przeczytaj książkę Rick Riordan, pobierz Snapchata lub Tik Tok. Rozmawiaj z dziećmi i zobacz, co lubią w najpopularniejszych aplikacjach, programach w YouTube i mediach społecznościowych. Będą lepiej reagować na twoje obawy, jeśli sam doświadczyłeś tych rzeczy.

Pomóż swojemu dziecku nauczyć się zarządzać sobą. Dwie rzeczy sprawiają, że bardzo trudno jest dzieciom wysiąść z urządzeń. Po pierwsze, nie są jeszcze świetni w samoregulacji. Po drugie, gry, aplikacje, media społecznościowe, a nawet usługi strumieniowe są zaprojektowane tak, aby jak najdłużej były zawieszane. Ścieżka do samodzielnego zarządzania czasem będzie skalista. Ale Twoim celem jest pomóc im znaleźć właściwą równowagę. Korzystaj z technologii, takich jak ustawienia ekranu i kontroli rodzicielskiej, jako narzędzi, które pomogą Twojemu dziecku zdobyć umiejętności potrzebne do wyznaczania limitów. (Czasami możesz potrzebować narzędzia tępego, takiego jak wyłączenie Internetu.) Jeśli udowodnią, że są dobrzy w trzymaniu się limitów, odsuń się nieco. Jeśli się wahają, miej oczy na nagrodę. Dzięki waszemu wsparciu, zachętom i wskazówkom dotrą tam.

Zrób rodzinną noc filmową. Od popytu na streaming do zwykłego starego programu telewizyjnego – możliwości wspólnego oglądania filmów są praktycznie nieograniczone. Sprawia, że ​​czas na wspólne spędzanie czasu oferuje nieskończone możliwości wykorzystania momentów, które można nauczyć podczas koncertów. Możesz mówić o problemach, mocnych stronach i wadach oraz tematach postaci. Wszystkie recenzje filmów i programów telewizyjnych z Common Sense zawierają punkty mówienia, które zachęcają do rozmowy. Wypróbuj dowolną z wymienionych list filmów i programów telewizyjnych dla wszystkich grup wiekowych, zainteresowań i okazji.

Zrób mały krok w kierunku prywatności. Niezależnie od tego, czy wyłączasz mikrofon Echo, gdy go nie używasz, wykonujesz regulację prywatności na Facebooku, czy po prostu wyłączasz usługi lokalizacyjne w telefonie, dosłownie wszystko, co robisz, by zabezpieczyć dane, sprawia, że ​​jesteś trochę bardziej prywatny . W związku z dużymi naruszeniami prywatności i atakami hakerskimi w 2018 r. Oczywiste jest, że ochrona informacji jest stałym obowiązkiem. Podczas sprawdzania własnych ustawień poproś także swoje dzieci, aby sprawdzały ich. Wiele firm obchodzi ustawę o prywatności i ochronie dzieci (COPPA) i zbiera dane na temat kont dzieci. Oznacza to, że mogą być kierowane na reklamy i inne przerażające rzeczy.

Przyjmij trend “cyfrowy wellness”. Łatwo jest być sceptycznym wobec narzędzi Google, Apple, Facebook i innych technologicznych tzw. “Cyfrowych wellness”. I chociaż funkcje takie jak funkcja Screen Time na iOS 12 i “Time on Facebook” nie rozwiążą naszego uzależnienia od urządzeń (i firmy technologiczne mogą znacznie więcej pomóc, aby pomóc nam je zredukować), są dobrym przypomnieniem, aby być bardziej samodzielnym świadomi i rów, co nie jest naprawdę pomocne i przyjemne. Jeśli jest coś, co chciałbyś ograniczyć, użyj wbudowanych narzędzi, aby ustawić ograniczenia dla siebie. Pomóż swoim dzieciom stać się bardziej świadomymi własnego czasu online i pomóż im przejąć kontrolę nad ich wykorzystaniem. Nie musisz wszystkiego zamykać. Ale naprawdę skup się na tym, co robisz, kiedy to robisz i dlaczego. Sposób korzystania z mediów i technologii ma ogromny wpływ na Twoje dzieci i możesz być świetnym wzorem do naśladowania.

http://www.ajkshop.pl/
http://www.bud-len.pl/
http://www.dcgroup.pl/
http://www.glus.pl/

Dodaj komentarz