13 najmądrzejszych postaci z filmów, telewizji i książek

Wpis powstał we współpracy z: skup samochodów Wołomin

Te rozgarnięte postacie z filmów, książek i telewizji dowodzą, że fajnie jest być mądrą dziewczyną.

Przesuń się, Sherlocku Holmesie – przybyły genialne dziewczyny. W dzisiejszych czasach niektóre z najmądrzejszych postaci z filmów dla dzieci, programów telewizyjnych i książek to kobiety. Z badań opublikowanych w 2017 r. Wynika, że ​​dziewczęta zaczynają lekceważyć własną inteligencję przed ukończeniem 6 lat. Jasne jest, że wzorce odgrywające rolę mediów odgrywają ważną rolę. Dużo.

Pomimo bohaterów o wysokim IQ, takich jak Princess Leia i Lisa Simpson, postacie kobiece są w przeważającej mierze skupione na wyglądzie i wyglądzie, a często bardziej interesują się miłością i romantyzmem niż celami akademickimi lub zawodowymi. Badania wykazały, że telewizja, filmy i inne media mają znaczący wpływ na wizerunek ciała i stereotypy płciowe, podobnie jak wysoki odsetek postaci kobiecych w mediach dla dzieci – nawet w kreskówkach. Na szczęście jest tak wiele niesamowitych żeńskich postaci, które wyznaczają nową ścieżkę.

Przygotowaliśmy listę najjaśniejszych i najmądrzejszych postaci kobiecych z filmów, telewizji i książek. Te 13 galów to świetne przykłady pozytywnych wzorców dla dziewcząt – i dla chłopców. W końcu gdzie Harry Potter byłby bez Hermiony? Bez względu na płeć, dzieci pokochają oglądanie i czytanie o tych kobietach mózgowych. A kiedy skończą, mogą sprawdzić niektóre z naszych ulubionych wzorców kobiecych z filmów, telewizji i książek.

Mulan. Silna, inteligentna i strategiczna, ta „księżniczka” Disneya nigdy nie pozwala, by chłopcy – lub źli faceci – lekceważyli ją. Mulan wykorzystuje swoją zaradność i pomysłowość, aby wyróżnić się w armii pełnej ludzi i rozwiązać pozornie niemożliwe problemy, takie jak ratowanie wszystkich Chin przed inwazją sił.

Calpurnia Tate. Nawet gdy zmaga się z ograniczonymi rolami dostępnymi dla niej jako dziewczyny dorastającej w 1899 roku, 12-letnia Callie demonstruje wyjątkową ciekawość dla nauki i świata przyrody. Ratuje zwierzęta i aspiruje do roli weterynarza w dwóch seriach książkowych skierowanych do średniej klasy i młodszych czytelników.

Hermiona Granger. Nie da się wyobrazić sobie książek i filmów o Harrym Potterze bez tej inteligentnej młodej wiedźmy, która zna wszystkie odpowiedzi (lub trafia do biblioteki, aby je zrozumieć). Najlepsza inteligentna dziewczyna, Hermiona używa swoich mózgów i swoich książek, by pomóc pokonać Voldemorta i asa podczas zajęć.

Leia Organa. Inaczej znana jako księżniczka Leia, ten generał ruchu oporu używa swojego strategicznego umysłu i niezłomnego poczucia sprawiedliwości, by przywrócić pokój w odległej galaktyce. Jest równie wygodna, prowadząc misję zniszczenia Gwiazdy Śmierci, gdy naprawia statek kosmiczny. I nie wspominając o tym, że jej przywództwo pomogło zainspirować kilka innych inteligentnych kobiet Star Wars: Rey i Jyn Erso.

Akeelah Anderson. Mając zaledwie 11 lat, Akeelah studiuje, ciężko pracuje i przezwycięża osobiste wyzwania, by osiągnąć cel, jakim jest bycie mistrzem ortografii w Akeelah i Bee. Nie tylko jest utalentowanym spellerem, ale także uczy się wykorzystywać swoje talenty i pasję, zamiast ukrywać inteligencję, aby się w niej dopasować.

Meg Murry. Córka dwóch błyskotliwych naukowców, Meglamry „Zmarszczka w czasie” ma wrodzony talent do matematyki i nauk ścisłych, mimo że jej oceny nie zawsze pokazują to. Pomaga jej starszemu bratu w odrabianiu zadań domowych. Co więcej, to jej silny umysł pozwala jej uratować ojca ze szponów złego IT.

Annabeth Chase. Nic dziwnego, że córka Ateny, greckiej bogini mądrości, byłaby geniuszem. Annabeth jest sprytna, odważna i analityczna, z szeroką gamą umiejętności, od projektowania budynków po tkactwo. Jako główny strateg, często wykorzystuje swoją inteligencję, by pomóc swoim przyjaciołom w serii książek i filmach Percy Jacksona.

Fioletowy Baudelaire. Ta mechanicznie myśląca 14-latka wykorzystuje swój bystry intelekt, aby wydostać siebie i swoje rodzeństwo z wielu lepkich miejsc w serii niefortunnych wydarzeń, serii książek, które zostały zrobione w filmie i serialu Netflix. Violet jest również naturalnym wynalazcą, który tworzy haki, blokady, urządzenia sygnalizujące i inne elementy pozornie losowe.

Elizabeth Bennet. Prawdziwa i przemyślana Elizabeth Bennet, duma i uprzedzenie, wykorzystuje swoją wiedzę i dowcip, aby pozyskać ludzi w społeczeństwie, w którym relacje są wszystkim. Jest spostrzegawcza, pewna siebie i, co najdziwniejsze, gotowa zaakceptować, gdy się myli, udowadniając, że bardziej interesuje ją wiedza i prawda niż racja.

Chcesz sprzedać samochód? Koniecznie sprawdź: skup aut Zielonka

Lisa Simpson. Podobnie jak jej spiczaste włosy, Lisa jest znacznie mądrzejsza od przeciętnej drugiej równiarki, choć z pewnością pomaga jej w tym samym wieku przez prawie 30 lat, podczas gdy Simpsonowie byli na antenie. Chociaż jest dzieckiem, jej wyrafinowane poglądy na sprawy społeczne i światowe, niezwykły talent na saksofonie i intelektualna natura wyróżniają ją.

Elle Woods. Ta studencka studentka prawa odrzuca stereotyp, że bycie inteligentnym i bycie kobiecą wyklucza się wzajemnie. To nie tylko jej optymizm sprawia, że ​​Elle staje się prawem Harvardu w legalnej blond. Jest również błyskotliwą, wytrwałą uczennicą, która nie chce zmienić tego, w kim ma się zmieścić, a ona wykorzystuje swoje umiejętności i dowcip, aby pomagać innym.

Betty Suarez. Dzięki imponującej etykiecie pracy i mnóstwu pewności siebie, „Ugly Betty” jest silnym, inteligentnym wzorem do naśladowania, który pozostaje wierny sobie bez względu na sytuację. Ambicja i kariera Betty jako dziennikarza to zasługa jej inteligencji, pasji i poświęcenia.

Leslie Knope. Tak ambitna jak ona, Leslie Knope zamienia drobną pracę w małym miasteczku Parks and Rec w imponującą karierę polityczną. Jest inteligentna, zdeterminowana i zaciekle zorganizowana, a ona nie chce przestać pracować, dopóki nie osiągnie swojego celu, bez względu na to, jak wiele szczegółowych spoiw ma.

Kim są Twoje ulubione smart girls z filmów, telewizji i książek?

1 komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *